Életünk, adottságaink jobb kihasználása a számok tükrében

Numerológia– számmisztika: életünk, lehetőségeink jobb kihasználása a számok tükrében

Richard Webster nyomán

*Erősségeink, feladataink a számok tükrében!

**Mennyire illünk össze a társunkkal (barát, gyermek, szülő stb.)?

***Melyek az „odafigyelést igénylő” területek a kapcsolatainkban?

****Hogyan tudjuk megteremteni az összhangot családi és baráti viszonyainkban?

Mi a te domináns számod?

Add össze születésnapod számait:

pl:1965 augusztus 14

Enanagram Kalkuláció 1. lépés

196521
  088
  145

Enneagram Kalkuláció 2. lépés

196521
  088
  145
    34
  347

Amennyiben a 2 jegyű szám 11 vagy 22, azt ne add össze, mert mesterszámok és így külön jelentésük van.

Jelen esetben a domináns szám a 7.

Végezd el a számításokat saját számokkal és keresd ki az alábbi listából, hogy az adott szám milyen életfeladatot jelent:

Saját kalkuláció indítása

1

Az Egy a tökéletesség, az egység és az oszthatatlanság, a teremtő száma, a kezdet.

A veled való kapcsolat nem mindig egyszerű.

Feladatod az életben az önkifejezés, egyéniség, függetlenség, önállóság megtanulása. Erős a változás iránti vágyad, törekszel  a sokféleségre.

1 szám jelentése:Te, és csak Te

2

A Kettes számmal rendelkező ember természettől fogva intuitív ésérzékeny,az őstudás is hozzáférhető a számára.

Életcélja megvalósítása érdekében fontos számára, hogy megtanulja mély érzéseinek és érzelmeinek jelentését, kezelését.

A Kettő minden szétválaszt, polarizál, ugyanakkor összekapcsol.

Életében paradoxon az önfeladás és a tagadás kettőssége.

Két véglet között ingadozik. Meg kell élnie a két végletet. Mérlegel, középen áll.

2 szám jelentése: Kapcsolatok

3

A Hármassal rendelkező ember természeténél fogva képes egymástól idegen dolgokat kapcsolatba hozni egymással, miközben azok felismerhetőek maradnak. Soha nem csügged. Derűt, könnyedséget és szabadságot sugároz. Ez segíti a Hármas számú embert tervei megvalósításában, holott tudatában van a felelősségnek.

Számára azonban egy helyzet megoldása, új ötletek kigondolása nem jelent túl nagy megterhelést. Impulzív természetéből fakad, hogy játszi könnyedséggel oldja meg azokat a problémákat is, amelyeket más reménytelennek tart. Nem kíván mindenbe belefolyni, de nem is marad közömbös.

3 szám jelentése:Ideje a teremtésnek!

4

A Négyessel rendelkező ember erőssége, hogy tárgyilagos, józan ítélőképességű, mindent jól áttekinthető rendbe tesz.

Rendszeretete néha kötöttséggé válhat.

Feladata éppen ebből adódik: megtanulni a rend megteremtését és megtartását.

Oda kell figyelnie a részletekre is.

Ő az, aki két lábbal, stabilan áll a Földön. Ragyogóan átlátja az anyagi világ realitását, s nem kerget vágyálmokat.

Nem bírja a korlátot, és átmegy rajta

4 szám jelentése:Ideje a nyilvánosság elé lépni!

5

Az Öt kifejezetten az életigenlés száma. A változás és változatosság száma és a termékenységé is.

A domináns Ötös számú ember állandó mozgásban van, új tapasztalatokat szerez. Kimeríthetetlen a tudásvágya.

Nem tűri a kötöttségeket, a korlátozást, a régi rendszereket megkérdőjelezi és feloldja. Keresi az újdonságokat, érdeklődéssel fordul az extrém dolgok felé.

Veszélyt nem ismerve halad céljai megvalósításában. Minden helyzetben feltalálja magát. Keresi a kiutat, s megtalálja a mások számára reménytelennek tűnő helyzetekben is. Soha nem csügged. Mindig érez magában annyi erőt, hogy ha bármi történik, számára nincs lehetetlen. A hibáiból tanulva gyorsan talpra tud állni.

Szenvedélyes és érzéki tud lenni. Melegszívű és vonzó. Az adottságait ösztönösen jól használja.

5 szám jelentése:Ideje újragondolni a dolgokat

6

Az otthonért a családért érzett felelősség száma a Hatos. A hatossal rendelkező ember rendkívül szenzitív és kedves. A hozzá közelálló emberekről szeret gondoskodni. Gondoskodó, szeretetteljes, családias légkör veszi körül. Mindig kész adakozni. Sok szeretetet ad és persze kap is.

Képes feloldani az emberek közötti diszharmóniát. Szívesen ad tanácsot, melegséget, vigaszt nyújt, ha kell. A nyugalom és a biztonság kerül nála előtérbe. Otthona nyugalmat és oldottságot sugároz. Egész lényéből árad a szépség, a harmónia iránti igény. Egyaránt kényes ruházatára és környezetére.

A Hatos embernek meg kell tanulnia a család iránti felelősség felvállalását. Meg kell tanulnia megőrizni egyensúlyát. Fontos számára a testi, lelki, szellemi harmónia.

A Hatos szám hasonlóan tökéletes, mint az Egyes. A Hatos ember a tökéletességre vágyik és törekszik.

6 szám jelentése:Kreatív beteljesülés

7

A Hét a mélység és a tudatalatti száma, az élet mély alapjaihoz való titokzatos eljutásé. A domináns hetessel rendelkező ember jelleme mély.

Jellemző rá az érzékenység. Intuitív tudással rendelkezik a mások előtt rejtve maradt összefüggésekről. Képes felismerni és szétválogatni összekeveredett, egymásba olvadt elemeket.

Ez az adottsága jó tanácsadóvá teszi őt. Az emberek körében közkedvelt és megbecsült.

Energetikai szempontból: kedveli az örömöt, életigenlő, humoros, segít másoknak. Középpontban van, sármos.

7 szám jelentése:Ideje,hogy reálisan láss

8

Erőben, pénzben, hatalomban és lehetőségekben való gyarapodást ígér.

Alakja az örök ismétlődés megbízhatóságát szimbolizálja. De jelentheti ennek a körforgásnak a hasztalan ismétlődését is, s ennek fogságát.

A szerencse száma és a megduplázott erőé. Kimeríthetetlen energiákat testesít meg.

Rendkívüli kitartással Ő akkor is uralni fogja sorsát, amikor más már rég feladta volna. Mindez meghozza gyümölcsét: gyakran kifejezetten a „szerencse gyermeke”

8 szám jelentése:Nagy siker/vagy kudarc

9

A leküzdött akadályok és leküzdött nehézségek száma. Az elért célé. A bölcs döntéseké és a megfontolt ítéleté. Az igazságosság legmagasabb mértékének száma.

A Kilencessel rendelkező ember állhatatos. Képes meglátni a dolgok lényegét, bölcsen kitartó, és nem engedi magát elterelni attól, ami számára bizonyos.

Humanitárius szám. A kilences ember szeret segíteni. Általában szeret gondoskodni az emberekről.

9 szám jelentése:Beteljesedés (a ciklus vége)

11

A Tizenegyes alkotóerővel bír.

Alkotóereje egyaránt hat belülre és kívülre.

A Tizenegyes ember rendkívüli képességekkel bír, nagyszerű ötletekkel rendelkezik.

A kivitelezésre kell figyelnie.

Mesterszámuk segítségével rengeteg ötlethez és elképzeléshez jutnak hozzá, melyeket gondosan mérlegelniük kell és csak azokat szabad elfogadniuk, amelyek kivitelezhetőek.

Sok időt töltenek ábrándozással, de ügyelniük kell arra, hogy álmaik valóra váltásához is elegendő időt fordítsanak.

22

Nagy pusztítást, vagy a dolgok tisztázását hozza magával.

Hatalommal teli szám.

A tökéletesség, a befejezés száma.

Az előre és felfelé haladás száma.

Gyakran irányítja mások életét is. Ez körültekintést igényel.

Óvatosnak kell lennie, és figyelnie kell a változásokat.

Meg kell tanulnia a használatát.

Ez a szám építőmester néven ismert és ezek az emberek szó szerint mindent elérnek, amit csak akarnak, ideális esetben nagy horderejű dolgokat is képesek megvalósítani.

Kapcsolodó cikkek:

Miért különös szám a 9 ? Ismétlődő számok jelentése
Kedvenc képeim
Stresszoldás

Stresszoldás One Brain módszerrel a III. és XVI. kerületben

Balajthy Gréta Tel: 06 309 323 338

A 3in1Concepts által hivatalosan  meghatalmazott,
nemzetközi okleveles Haladó Konzulens, Haladó Instructor ( Oktató)

Okleveleim, tanáraim 2004-2014

Email: mosoly100@mosoly100.hu

www.mosoly100.hu

Stúdió: Budapest, III.ker (1036) és XVI.ker (1164)