Amikor az élet felhős és szürke, a legtöbb érzelmi alapon evő szeretné jobban érezni magát. A megoldás számukra legtöbbször az ételt jelenti, depressziójukban az ételhez fordulnak, és általában tejtermékeket kívánnak, jégkrémet (különösen a csokoládésat) vagy sajtféléket.
A kényszeres evő intuitív módon választ olyan ételeket, melyek enyhítik a depressziót, szinte egy gyógyszerész pontosságával. A tejtermékek hasonló idegi hatást váltanak ki, mint az antidepresszáns gyógyszerek.
A pizzára vagy tortilla chips-re olvasztott sajt képe szinte nap, mint nap bekúszott Katie tudatába, ahogy próbálta kordában tartani a gyerekeit, és végezni a házimunkával is. Sajttal ette napi omlettjét, ebédre és vacsorára is sajtot olvasztott, majdnem fék kiló sajtot tüntetett el naponta. Nem sok időbe tellett rámutatni, hogy Katie esetében a hizlaló érzelem a depresszió. Bizonytalannak, vesztesnek érezte magát, mert kilépett az egyetemről, miután megházasodott, és feladta álmait a színészi karrierről. Egy árucserével foglalkozó férj mellett, aki napi tizenkét órát dolgozott, Katie nem sokkal látta többnek a szerepét az életben, mint egy házvezetőnőét, aki még fizetést sem kap a munkájáért. Mérges volt a férjére, és haragudott a gyerekeire, ugyanakkor bűntudata volt érzései miatt. Ezért magában tartotta, és önmaga ellen fordította haragját. Az eredmény: depresszió és hatalmas étvágy a sajt iránt. Miután Katie többé nem engedte meg magának, hogy áldozat legyen – senki sem kényszerítette arra, hogy feladja karrierjét – újra elkezdett tanulni, és céljain dolgozni. Azzal, hogy szíve vágyai szerint átszervezte az életét, Katie képes volt 15 kilót lefogyni, és reményteljesen nézni a jövőbe.
A depressziónak sok kiváltó oka lehet:
Doreen Virtue